Brno Expat Centre

Brno Expat Centre, centrum pro pomoc zahraničním odborníkům, je projekt sdružení Brnopolis realizovaný od roku 2010 s podporou Kanceláře strategie Magistrátu města Brna. V rámci podpory Regionální inovační strategie Jihomoravského kraje pomáháme propojovat vysoce kvalifikované cizince, kteří svými zkušenostmi a znalostmi přispívají k mezinárodnímu rozvoji města.

Zahraničním odborníkům kreativních, manažerských či výzkumných profesí, kteří pracují a žijí v Brně nebo se do moravské metropole chystají, poskytujeme informační a konzultační služby. Pořádáme také odborné vzdělávací akce a neformální setkání.

Pravidelně publikujeme články zahraničních přispěvatelů o brněnské kultuře, filmové recenze, kritiky restaurací a eseje o životě cizince v Brně. Píšeme také o praktických záležitostech a vedeme sérii rozhovorů s místními expaty. Měsíčně vydáváme bezplatný zpravodaj a skoro každý den se od nás dozvíte něco nového na našem Facebook kanálu.

Mise: Pomáháme cizincům najít v Brně nový domov a vytváříme otevřené prostředí pro začlenění do života města.

Vize: Být hlavním místem, kam se cizinci obracejí pro radu a pomoc, a klíčovým partnerem města a místních zahraničních firem v oblasti komunikace s cizinci.

Jsme tým brněnských patriotů, s řadou klientů se dobře známe a k případům přistupujeme individuálně. Poradenství poskytujeme osobně, telefonicky a prostřednictvím e-mailu v oblastech, jako jsou například:

  • oficiální doklady v souvislosti s pobytem a prací v ČR;
  • ubytování a bydlení;
  • zdravotní péče;
  • pracovní příležitosti;
  • sociální a zdravotní pojištění;
  • řidičské průkazy;
  • finanční a daňové záležitosti

Aktivity Brno Expat Centre podporují tyto mezinárodní společnosti.

Brno Expat Centre si od svého založení získává pozornost médií. Přečíst si můžete také tiskovou zprávu k ocenění za integraci cizinců (z prosince 2016), ze zahájení 8. sezóny BEC (ze září 2017) a k vydání tištěného průvodce Welcome to Brno Guide for Expats (z března 2016).